Bez kategorii

Ścieg miesiąca – początek bez oczek

Hej,
w końcu nadeszła pogoda, która idealnie nadaje się na dzierganie. Wietrzna jesień z długimi wieczorami, to właśnie ten czas kiedy mam ochotę zakopać się w kocach, zrobić herbatę i wziąć do ręki szydełko. Jeśli też tak masz to pewnie zainteresuje Cię ten wpis.

W dzisiejszym wpisie pokażę Ci jak zacząć robótkę bez wykonywania mnóstwa oczek łańcuszka. Przyda Ci się ta sztuczka, kiedy robótka zaczyna się od oczek i w pierwszym rzędzie ma same słupki.

Przyda się szczególne przy wykonywani dekoltu, ponieważ takie słupki będą bardziej elastyczne niż te wykonane na łańcuszku.

Musisz już umieć

Musisz umieć robić oczka łańcuszka i dokładnie rozpoznać gdzie zaczynają się Twoje oczka.

Zacznij robótkę bez łańcuszka.

Przewrotnie muszę tu napisać, że zaczynamy od zrobienia 3 oczek łańcuszka.

Narzuć włóczkę na szydełko, wbij szydełko w pierwsze wykonane oczko i przeciągnij przez nie włóczkę (masz trzy oczka na szydełku)

Narzuć włóczkę na szydełko i przeciągnij ją tylko przez pierwsze oczko (Nadal masz trzy oczka na szydełku). W ten sposób wykonaliśmy oczko, które zastępuje nam podstawowy łańcuszek.

Narzyć włóczkę na szydełko i przeciągnij ją przez dwa oczka. Narzuć jeszcze raz i przeciągnij przez dwa pozostałe oczka. (Masz teraz wykonane dwa słupki – pierwszy to 3 oczka łańcuszka)

By wykonać kolejny słupek narzuć włóczkę na szydełko i wbij szydełko w podstawę słupka i dalej powtarzaj wszytkie kroki od wbicia szydełka w pierwsze oczko.

Mam nadzieję, że ta krótka instrukcja ułatwi Ci robótki i umili jesienne wieczory. Miłego dziergania!