Bez kategorii

Szydełkowe eko siatki na warzywa i owoce

Moda na bycie eko szybko się rozprzestrzenia i chociaż sama nie jestem eko-świrką to staram się wykonywać małe kroki, by dołączyć do tego eko-ruchu. Pokazywałam Wam już mój zestaw do domowego spa, a dziś pokażę coś co warto wynieść z domu.

Szydełkowe eko siatki na warzywa i owoce pomogą Wam ograniczyć ilość produkowanego plastiku. Możecie wykonać je w różnych rozmiarach, więc zmieści się Wam do nich i kilka kilogramów ziemniaków i dwa pomidorki, czy kilka bananów.

Uzbrój się w dobry serial i do roboty 😉

Potrzebne materiały

  • kordonek bawełniany Maxi Madame Tricote
  • szydełko 1,5mm

Musisz umieć

  • oczko łańcuszka
  • oczko ścisłe
  • słupkek z narzutem – aby go zrobić narzucamy włóczkę na szydełko dwa razy, wbijamy szydełko w oczko i przeciągamy włóczkę (mamy 3 oczka na szydełku). Następnie narzucamy włóczkę na szydełko i przeciągamy przez dwa oczka (mamy 2 oczka na szydełku). Narzucamy włóczkę i przeciągamy przez dwa pozostałe oczka.

Darmowy wzór na szydełkowe eko torby

Zaczynamy od zrobienia łańcuszka, jego długość, będzie przyszłą szerokością Twojej siatki. Liczba oczek musi być podzielna przez 4+1oczko (np. 81 oczek, 101 oczek itp.)

Następnie robimy słupek z narzutem w ósme oczko od szydełka. *Robimy 3 oczka łańcuszka, omijamy 3 oczka z początkowego łańcusza i robimy słupek z narzutem w 4 oczko.* Powtarzamy aż dotrzemy do końca łańcuszka.

W ostatnim oczku robimy słupek z narzutem, 3 oczka łańcuszka, słupek z narzutem, 3 oczka łańcuszka, słupek z narzutem.

Teraz odwracamy robótkę do góry nogami i kontynuujemy robienie 3 oczek łańcuszka i słupków z narzutem. (Słupki robimy po drugiej stronie poprzednich słupków. Na koniec robimy 3 oczka łańcuszka i łączmy oczkiem ścisłym z 4 oczkiem początkowych (7 oczek).

Właśnie skończylismy pierwsze okrążenie.

Teraz robimy 7 oczek łańcuszka (które zastępują nam słupek z narzutem i 3 oczka). Następnie robimy słupek z narzutem w pierwszy słupek poprzedniego rzędu. Dalej robimy 3 oczka nad trzema oczkami i słupek w słupku. Kończymy okrążenie oczkiem ścisłym w 4 oczko początkowego łańcuszka.

Kontynuujemy tak długo jak głębokie chcemu mieć siatki.

Mam nadzieję, że ta instrukcja przypadła Ci do gustu i choć trochę przyczyni się do redukcji plastiku. Daj znać co myślisz o tym  wzorze, będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się nim w mediach społecznościowych.