Bez kategorii

T-shirt na szydełku

Mam dzisiaj dla was, moim zdaniem, cudowny wzór. Z moją pomocą wykonacie na szydełku prostą bluzkę. I uwaga, piękny efekt gradientu uzyskacie wykorzytsując tylko jeden motek włóczki.

Potrzebne materiały

Będziesz potrzebować szydełka 2,5mm i jedenego kokonka.

Ja użyłam kokonka 1000m., 3 nitki w kolorach granat/szafir/szmaragd/zielone jabłuszko. To było moje pierwsze spotkanie z tego typu włóczką i napewno nie ostatnie. Włóczka bardzo lekko sunęła po szydełku i wbrew pozorom bluzeczka powstała bardzo szybko.

Szydełkowa bluzka – darmowy wzór

Okr. 1. 164 oczka łańcuszka. Łączymy ze sobą oczkiem ścisłym. Uważaj, by nie skręcić łańcuszka.

Okr. 2. 3 oczka łańcuszka i 163 słupki. Łączymy oczkiem ścisłym.

Okr. 3. 3 oczka łańcuszka, 19 słupków, słupek, dwa oczka łańcuszka i słupek w jeden dolny słupek, 40 słupków, słupek, 2 oczka łańcuszka i słupek w jeden dony słupek, 40 słupków, słupek, 2 oczka łańcuszka i słupek w jeden dony słupek, 40 słupków, słupek, 2 oczka łańcuszka i słupek w jeden dony słupek, 20 słupków, kończymy oczkiem ścisłym.

Okr. 4-27. 3 oczka łańcusza, słupek w każdym dolnym słupku i słupek, 2 oczka łańcuszka i słupek na każdych dwóch oczkach łańcuszka. Zamykamy oczkiem ścisłym.

Okr. 28. 3 oczka łańcuszka, kiedy dojedziemy do oczek łańcuszka, pomijamy je, robimy 4 oczka łańcuszka i łaczymy robótkę za kolejnymi dwoma oczkami. Robimy dalej słupki, kiedy dojdziemy do kolejnych oczek znowu je pomujamy i robimy 4 oczka łańcuszka, łączymy robótkę za kolejnymi oczkami i do końca robimy słupki. Kończymy oczkiem ścisłym.

W tym momencie mamy już gotwe rękawki i robimy rzędy słupków z trzema wyjątkami.

Okr. 29. 3 oczka łańcuszka, a dalej na każdym słupku i oczku łańcuszka robimy słupek. Zamykamy oczkiem ścisłym.

Okr. 30. 3 oczka łańcuszka i słupki. Zamykamy oczkiem ścisłym.

Okr. 31. 3 oczka łańcuszka, 3 słupki, 2 słupki w jeden słupek. Do końca robimy 4 słupki i 2 słupki w jeden słupek. Zamykamy oczkiem ścisłym.

Okr. 32 – 36. Jak okrążenie 30.

Okr. 37. Jak okrążenie 31.

Teraz macie dwie opcje. Jeśli chcecie uzyskać prosty dół już do końca powtarzacie okrążenie 30. Jeśli chcecie wykonać na końcu ażur bądźcie uważni, ponieważ musimy uzyskać liczbę słupków podzielną przez 12.

Okr. 38 – 46. Jak okrążenie 30.

Okr. 47. Jak okrążenie 30, ale w dowolnym miejscu pod pachami robimy 2 słupki razem, czyli pozbywamy się 2 słupków w okrążeniu.

Okr. 48- 66. Jak okrążenie 30.

Okr. 67 – 72. Wykonujemy pokazany poniżej schemat. (Ja pominęłam pikotki)Koniecznie daj znać co myślisz o tym wzorze? Zdecydujesz się sama go wykonać, a może podrzucisz go koleżance?