DIY,  szydełko

Zestaw łazienkowy – darmowe wzory na szydełko

Zauważyłam, że z każdej strony atakuje nas ostatnio moda na ekologię. I chyba pierwszy raz w życiu mam ochotę za nią podążyć. Może nie jestem jeszcze szaloną eko-świrką, ale staram się małymi krokami ograniczać mój negatywny wpływ na środowisko.

Zaczęłam od wielorazowych toreb na zakupy, do których przekonałam też mojego męża. Kupiliśmy również filtr do wody i tak krok po kroku idziemy w dobrym kierunku.

Następnym krokiem na tej drodze będzie bardziej naturalna pielęgnacja. I niebłabym sobą, gdybym nie póbowała do tego włączć mojej szydełkowej pasji.

Mam dla Was dzisiaj zestaw łazienkowy, który możecie wykonać na dla siebie, ale równie dobrze sprawdzi się jako prezent dla mamy, siostry czy koleżanki.

DOMOWE SPA

W skład zestawu wchodzą 3 elementy: wielorazowe płatki do demakijażu, opaska, która przytrzyma włosy w trakcie pielęgnacji i myjka do ciała. Wyszstko wykonane ze 100% bawełny. Jeśli zapakujesz je w np. w ładny słoik, prezent masz już gotowy.

Aby wykonać cały zestaw musisz umieć zrobić na szydełku: magic ring, oczko łańcuszka, oczko ścisłe, półsłupek i słupek oraz słupek z narzutem.

Ja wykonałam mój zestaw z białej włóczki z bawełny z recyclingu – Drops love you 9 i użyłam szydełek 3 i 4mm.

Wielorazowe płatki do demakijażu

Szydełko 3mm

Zaczynamy od magic ring.

okr. 1.3 oczka łańcuszka, a następnie *4 słupki razem (tzn. robimy każdy ze słupków tylko do połowy, a na koniec przeciągamy włóczkę przez 5 oczek, które mamy na szydełku), 2 oczka łańcuszka* (*powtarzamy 6 razy). Łączymy oczkiem ścisłym z czubkiem pierwszych słupków. Robimy oczko ścisłe, by znaleźć się na oczkach łańcuszka.

okr. 2. 3 oczka łańcuszka, *4 słupki razem, 2 oczka łańcuszka, 4 słupki razem na tych samych oczkach łańcuszka, 2 oczka* (*powtarzamy 6 razy). Łączmy oczkiem łańcuszka. Przenosimy sie oczkiem ścisłym na oczka łańcuszka

okr. 3. 3 oczka łańcuszka, *4 słupki razem, 2 oczka łańcuszka, 4 słupki razem na tych samych oczkach łańcuszka, 2 oczka łańcuszka, 4 słupki razem na następnych oczkach łańcuszka, 2 oczka* (*powtarzamy 6 razy). Zamykamy oczkiem ścisłym, kończymy robótkę i chowamy wystające nitki.

Opaska

Szydełko 3mm

rz. 1. 7 oczek łańcuszka

rz. 2. 2 oczka łańcuszka i 7 półsłupków (po jednym w każde z oczek z poprzedniego rzędu)

rz. 3. 2 oczka łańcuszka, półsłupek w tylne oczko każdego półsłupka z poprzedniego rzędu.

Powtarzamy 3 rząd, aż otrzymamy opaskę długości obwodu głowy. Kończymy robótkę i zszywamy opaskę.

Myjka

Szydełko 4mm

Zaczynamy od magic ring.

okr. 1. 4 oczka łańcuszka, 50 słupków z narzutem. Zamykamy oczkiem ścisłym.

okr. 2 4 oczka łańcuszka, po 3 słupki z narzutem w każdy słupek poprzedniego rzędu. Łączymy oczkiem ścisłym.

okr. 3. 4 oczka łańcuszka, po 3 słupki z narzutem w każdym słupki z poprzedniego rzędu. Łączmy oczkiem ścisłym i kończymy robótkę.

Mam nadzieję, że spodobały Wam się te krótkie instrukcje. Koniecznie dajcie znać jeśli uda Wam się je wykonać.