Bez kategorii

Karta projektu – co to jest i jak z niej korzystać?

Próbuję sobie właśnie przypomnieć ile mam teraz zaczętych robótek. Przynajmniej pięć: najważniejsza to mój nowy autorski wzór, który pokaże Wam już za trzy tygodnie, mam też zaczęty dywanik ze sznurka, małą bawełnianą maskotkę, próbkę do ściegu miesiąca i początek marcowego projektu. Pewnie mam też jakieś pozapominane robótki, które już nawet nie wiem czym miały być.

Myślę, że nie tylko u mnie występuje taki płodozmian. Wiele osób szybko się nudzi i tak jak ja musi zmieniać sobie robótki. Problem pojawia się wtedy, gdy chcemy do takiej porzuconej rzeczy wrócić, albo próbujemy odtworzyć wcześniej wykonany projekt.

I tutaj przychodzi nam z pomocą…

Karta Projektu

To coś co wymyśliłam dla siebie, by poradzić sobie z zawodną pamięcią, ale podzielę się nią także z Wami. No więc czym jest to cudo?

To kartka A4, na której możesz zanotować najważniejsze informacje dotyczące projektu. Kojarzy mi się z kartą z katalogu biblioteki i tak jak ona pozwoli zorientować się w gąszczu informacji.

Znajdziesz tam miejsce, na zapisanie co właściwie robisz, zanotujesz informacje o włóczce, drutach czy szydełku, a także rozpiszesz i rozrysujesz wzór. Wszystko zaplanowałam tak, by nim nam juz nie umknęło.

Teraz wystarczy już tylko na bieżąco robić notatki, a później trzymać ją razem z robótką. Ja planuję równiez założyć mały segregator, w którym będę trzymać opisy wykonanych projektów, by móc jeszcze do nich wrócić.

Często robię też zmiany do projektów znalezionych w internecie i teraz, w końcu, będę miała miejsce, by przechowywać moje notatki, porawki czy uwagi.

Pobierz Kartę Projektu

Aby pobrać kartę projektu zapisz się do mojego newslettera. Otrzymasz w ten sposób dostęp do strony z gratisami, gdzie pojawiaja się materiały dodatkowe dla subskrybentów.

Mam nadzieję, że ten krótki wpis Wam się przyda i wprowadzi trochę ładu doWaszych prac. Dla mnie jest to też kolejny krok na drodze do wprowadzania w życie mojego słowa roku, czyli Simplify. To taki mały krok, który pomoże mi iść naprzód.