Boże Narodzenie,  szydełko

Zrób sobie święta – szydełkowe dzwoneczki

No i lądujemy. To już ostatni wpis z serii “Zrób sobie święta”. Pokażę Wam dzisiaj jak wykonać delikatne szydełkowe dzwoneczki, które mogą udekorować Twoją choinkę lub być urocznym świątecznym akcentem w Twoim mieszkaniu.

Trochę wiedzy o szydełkowniu i szczypta cierpliwości wystarczą. W jedno popołudnie możesz udziergać kilka takich dzwoneczków.

potrzebne materiały

  • kordonek
  • odpowiednie szydełko ( u mnie 1,5mm)

szydełkowe dzwoneczki

Będziemy dziergać na okrągło.

okr. 1. magic ring, 3 oczka łańcuszka (liczone jako pierwszy słupek), *2 oczka łańcuszka, słupek* (Powtarzaj aż otrzymasz 7 słupków). Zakończ dwoma oczkami łańcuszka i połacz oczkiem ścisłym z początkiem.

UWAGA: słupki robimy dookoła łańcuszka z poprzedniego okrążenia.

okr. 2. 3 oczka łańcuszka, słupek, *2 oczka łańcuszka, 2 słupki* (Powtarzamy w każdym łańcuszku). Na koniec robimy dwa oczka łańcuszka i łaczymy oczkiem ścisłym

okr.3 Zrób oczka ścisłe, aby znaleźć się na łańcuszku. Na łańcuszku robimy: 3 oczka łańcuszka, słupek, 3 oczka łańcuszka. Na następnym i każdym kolejnym łańcuszku robimy 2 słupki, 3 oczka łańcuszka, 2 słupki. Zamykamy oczkiem ścisłym.

okr. 4 -6. Powtarzamy 3 okrążenie

okr. 7. Zrób oczka ścisłe, aby znaleźć się na łańcuszku. Zrób 3 oczka łańcuszka i 6 słupków, a na każdym następnym łańcuszku po 7 słupków. Oczko ścisłe na zakończenie.

okr. 8. Zrób półsłupek w każde oczko i zakończ oczkiem ścisłym.

 

To już koniec naszej świątecznej przygody. Od jutra biorę się za dekorowanie mieszkania. Mam nadzieję, że i u Ciebie zagoszczą moje dekoracje. Jeśli zdecydujesz się, je wykonać koniecznie pochwal się w mediach społecznościownych z hasztagiem #swietaomc.