Boże Narodzenie,  DIY

Zrób sobie święta – pompowane sześciany

Ubierasz w tym roku choinkę? Ja ubieram swoją dopiero dopiero trzeci raz. 4 lata temu, jeszcze w wynajmowanym mieszkaniu, by wprowadzić trochę świątcznego nastroju zaszalałam i zrobiłam 100 pompowanych sześcianów i ubrałam w nie lampki choinkowe. Efekt, który powstał, gdy te lampki oświetały mieszkanie był niesamowity.

Dzisiaj podzielę się z Wami instrukcją wykonania tych sześcianów. Ale ostrzegam: lepiej nie porywać się od razu na 100, bo może to zająć trochę czasu 😉

Potrzebne materiały

  • papier (może być nawet bloczek karteczek do notatek)

Pompowane sześciany

Przygotuj kwadratowe kawałki papieru

Złóż kartkę na pół

I jeszcze raz na pół

Rozłóż ostatnie zagięcie i złoż boki tworząc trójkąt.

Schowaj zagięcia do środka

Zagnij teraz każdy z rogów do góry

Teraz zaginamy boki do środka

I już prawie koniec. Teraz ściagamy jeszcze raz “luźne” rogi i chowamy je w kieszonkach

Przed nami ostatnie zadanie. Znajdujemy dziurkę (na zdjęciu u góry po prawej straonie) i delikatnie w nią dmuchamy, by wypełnić sześcian.

Takie sześciany będą wyglądały świetnie założone na ledowe lampki choinkowe – takie rozproszone światło wygląda przecudnie. Możesz też użyć kolorowych kartek, by nadać Twoim świętom trochę koloru.

Mam nadzieję, że taka świacąca dekracja wprowadzi do Twojego domu niesamowyity klimat. A jeśli wykonasz ją samodzielnie koniecznie pochwal się w mediach społecznościownych z hasztagiem #swietaomc.