Boże Narodzenie,  DIY

Zrób sobie święta – papierowe gwiazdki

Kończymy pierwszy tydzień wpisów o ozdobach świątecznych.  Poświęciłam mnóstwo czasu na ich przygotowanie i muszę się przyznać, że jestem z siebie mega dumna. Daje mi to też nadzieję, że moje plany na kolejny rok nie pozostaną tylko planami, ale dam radę przekuć je w prawdziwą wartość dla Was.

Na zakończenie tego tygodnia przygotowałam coś łatwego. Nauczymy sie robić papierowe gwiazdki. Nie potrzeba do nich żadnych specjalnych materiałów ani umiejętności. Wystarczy trochę cierpliwości i wytrwałości. Łańcuch zrobiony z takich gwiazdek nawleczonych na nitkę zdobił moje wynajmowane mieszkania, kiedy nie miałam jeszcze choinki. Później został zniczony przez mojego Syna. Ale mam nadzieję, że w tym roku uda mi się go odtworzyć i zawiśnie na naszej choince.

potrzebne materiały

  • białe lub kolorowe kartki papieru formatu A4
  • nożyczki
  • ołówek
  • linijka

Papierowe Gwiazki

Zaczynamy do odmierzenia odległości co 1cm na naszej kartce. Zaznaczamy odległości wzdłuż krótszej krawędzi. Tniemy kartkę na peseczki po zaznaczonych wcześniej liniach.

Jeden pasek = jedna gwiazdka

Bierzemy jeden pasek do ręki i składamy go tak, jakbyśmy wiązali supełek. Postaraj się, by pozostawiony “ogonek” był jaknajmniejszy i spłaszcz ten fragment.

Zagnij “ogonek” wzdłóż krawędzi i schowaj do “kieszonki”.

Dłuższą część paska owijaj dookoła otrzymanego pięciokąta wykonując zagięcia na krawędziach.

Pozostały fragment papieru również schowaj do “kieszonki.

Teraz czeka nas najtrudniejszy etap. Wez złożony kawałek papieru w dwie ręce, połóż palce na krawędziach i delikanie naciśnij. Cała konstrukcja zacznie robić się bardziej trójwymiarowa. Jeśli to konieczne dognij każde z ramion gwiadki osobno.

Tak jak powiedziałam takie gwiazdki bedą ładnie wyglądać w formie łańcucha, ale będą się również pięknie prezentować w osobnym słoiku np. razem z małym łańcuchem lampek.

Tutaj znajdziesz inne wpisy z serii Zrób sobie Święta. Zajrzyj po więcej inspiracji.

Koniecznie daj znać w komenarzu co myślisz o tym pomyśle. A jeśli zdecydujesz się zrobić papierowe gwiazdki samodzielnie koniecznie pochwal się w mediach społecznościownych z hasztagiem #swietaomc.