Boże Narodzenie,  DIY

Zrób sobie święta – włóczkowe pomponiki

Czy Tobie również nie podoba się grudzień bez śniegu? Ja niemiałabym nic przeciwko mrozom, jeśli cały świat skąpany byłby w białym puchu. Moj Syn już od ponad miesiąca pyta kiedy spadnie śnieg, ale On akurat nie do końca wie o czym mówi, bo gdy ostatni raz widział śnieg miał zaledwie półtora roku.

A co jeśli udałoby się przynieść trochę śniegu do domu? Bez opóźnionych pociągów i autobusów. Bez mrozu, ale za to z dużą dozą uroku.

Mam dla Ciebie świetną wiadomość! Już dzisiaj możesz wykonać małe włóczkowe pomponiki, które pomogą Ci imitować śnieg, pięknie ustroją Twoją choinkę, a na dodatek będą cudownie ciepłe i miękkie. Ten projekt nie wymaga od Ciebie praktycznie żadnych umiejętności. Nie musisz umieć szydełkować, by wykonać włóczkowe ozdoby.

Bierzemy się do pracy i już za chwilę Twój dom zmieni się w krainę śniegu.

POTRZEBNE MATERIAŁY

  • włóczka (u mnie Drops love you 9)
  • widelec
  • nożyczki

włóczkowe pomponiki

Mam nadzieję, że widelec Cię zaintrygował i poświęcisz mi jeszcze kilka minut.

Zaczynamy od ucięcia ok. 10-15 cm kawałka włóczki. Przekładamy go przez środkową szczerbę w widelcu.

Następnie owijamy widelec dokładnie nowym kawłkiem włóczki. Im wiecej włóczki tym grubszy pomponik, ale nie przesadź, bo będzie Ci ciężko go zawiązać.

Krótszy kawałek włóczki zawiązujemy mocno ściskając włóczkę owiniętą wokół widelca.

Zsuwamy całość z widelca. Mamy teraz coś w stylu kokardki.

Przecinamy boki i toczymy naszą puchatą kuklę w rękach, by nadać jej odpowiedni kształt.

Daj znać w komentarzu czy podobał Ci się ten post, a jeśli postanowisz zamienić swoje mieszkanie w śnieżną krainę koniecznie pochwal się w mediach społecznościownych z hasztagiem #swietaomc.