Boże Narodzenie,  szydełko

Zrób sobie święta – szydełkowa bombka

W drugim dniu naszych przygotowań do świąt pokaże Wam jak wykonać małe szydełkowe bombki. U mnie sprawdzą się świetnie, bo przy mega ruchliwym dwulatku nie mogę sobie pozwolić na szklane bombki.

W moim przypadku bombka jest gładka, ale możesz zaszaleć i zrobić różnokolorowe paski.  Przydadzą Ci się podstawowa umiejętność szydełkowania. Musisz umieć wykonać magic ring, oczko łańcuszka, półsłupki i oczko ścisłe.

pOTRZEBNE MATERIAŁY

  • włóczka (w moim przypadku Drops love you 9)
  • szydełko odpowiednie do wybranej włóczki (w moim przypadku 3,5mm)
  • wypełnienie do zabawek

szydełkowe bombki

Każde okrążenie zaczynamy od oczka łańcuszka, ale nie liczy się ono jako półsłupek. Pierwszy półsłupek robimy zawsze w to samo oczko co oczko łańcuszka.

Zacznij od magic ring.

rz 1. Oczko łańcuszka i 6 półsłupków. Połącz oczkiem ścisłym z pierwszym półsłupkiem. (6 półsłupków)

rz 2. Oczko łańcuszka i *2 półsłupki w oczko, 1 półsłupek w kolejne oczko*. Potarzaj * do końca rzędu i zamknij okrążenie oczkiem ścisłym. (12 półsłupków)

rz 3. Oczko łańcuszka i *2 półsłupki w oczko, po 1 półsłupku w dwa kolejne oczka*. Zamknij oczkiem ścisłym. (18 półsłupków)

rz 4. Oczko łańcuszka, a następnie *2 półsłupki w oczko i po 1 półsłupku w trzy kolejne oczka*. Oczko ścisłe. (24 półsłupki)

rz 5. Oczko łańcuszka, a później *2 oczka łańcuszka w oczko i po 1 półsłupku w 4 kolejne oczka*. Zakończ oczkiem ścisłym (30 półsłupków)

rz 6. Oczko łańcuszka i *2 oczka łańcuszka i po 1 półsłupku w 5 kolejnych oczkek*. Oczko ścisłe (36 półsłupków)

rz 7 – 12. Oczko łańcuszka i półsłupek w każde oczko. Zamknij oczkiem ścisłym. (36 półsłupków)

rz 13. Oczko łaćuszka, a następnie zwężamy robótke: *półsłupek w dwa oczka, po jednym półsłupku w 4 kolejne oczka*. Oczko ścisłe. (30 półsłupków)

rz 14. Oczko ścisłe i *półsłupek w dwa oczka i po półsłupku w następne 3 oczka*. Zakończ oczkiem ścisłym. (24 półsłupki)

rz 15. Oczko ścisłe i *półsłupek w dwa oczka i po półsłupku w następne 2 oczka. Oczko ścisłe. (18 półsłupków)

rz 16. Oczko ścisłe i *półsłupek w dwa oczka i półsłupek w kolejne oczka*.  Zamknij oczkiem ścisłym (12 oczek)

rz 17. Oczko ścisłe i półsłupek w każde dwa kolejne oczka. Oczko ścisłe. (6 półsłupków)

Wypchaj bombkę wypełnieniem od zabawek.

Przewlecz włóczkę, przez pozostałe 6 oczek i zaciśnij my zamknąć kulę. Z pozostałej włóczki utwórz zawieszkę do zamocowania na choince.

Mam nadzieję, że spodobał Cię się ten pomysł.
Daj znać co myślisz o takich ozdobach w komentarzu, a jeśli zdecydujesz się wykonać bombki samodzielnie pochwal się w mediach społecznościownych z hasztagiem #swietaomc.