ogólne,  szydełko

Kalendarz adwentowy

Minęła już połowa listopada w niektórych miejscach Polski spadł już śnieg, a “Last Christmas” mogliśmy usłyszeć już w niejednym radiu. Ja jednak staram się nie zwariować i nie ubierać jeszcze choinki.

Zależy mi jednak na dobrym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia dlatego w tym roku, pierwszy raz przygotowałam kalendarz adwentowy (I nie chodzi mi tutaj o taki z czekoladkami – znam tylko jedną osobę, która nie zjada go w całości – pozdrawiam moją siostrę). Swój kalendarz wykonałam na szydełku, więc mam nadzieję, że posłuży nam przez lata.

o kalendarzu

Same skarpetki zaczełam robić już w październiku i udało mi się wydziergać dwie wersje kolorystyczne. Zaczęłam wcześniej, bo z moją obecną sytuacją “czasową” bałam się, że nie skończę do Wigilii.

 

Kalendarz składa się z 24, moim zdaniem, przesłodkich skarpetek. Każda znich jeszcze w listopadzie zostanie wypełniona, abyśmy mogli rodzinnie odliczać do świąt.

CO DO ŚRODKA

Ponieważ jest nas w domu troje chcę umieścić w skarpetkach coś co ucieszy nas wszytskich. Będą zadania do wspólnej realizacji, będą oczywiście cukierasy. Muszę też wybrać się do Tigera po jakieś małe upominki, które ucieszą mojego dwulatka.

Dodatkowo do każdej skarpetki chcę włożyć także fragment Ewangelii z danego dnia, by nasze przygotowanie było nie tylko powierzchowne, ale także duchowe.

Podejmiesz wyzwanie?

A może chcesz razem z nami odliczać do świąt? Przygotowanie kaledarza adwentowego nie musi być trudne. W najbardziej minimalistycznej wersji, wystarczy Ci słoki, z którego będziesz losować zadania na poszczególne dni. Po inspiracje polecam też zajrzeć na Pinterest. (PS. mam też dostępny od ręki kalendarz w wersji żółto-szarej – daj znać na Fb lub Inasta jeśli chcesz go dla siebie)

moja lista zadań

Poniżej możesz znaleźć moją grudniową listę zadań. Część z nich trafi do kalendarza, a pozostałe będziemy starać się realizować w wolnych chwilach.

 

 1. Upiecz pierniczki
 2. Upiecz swoje ulubione ciasto
 3. Ugotuj ulubiony obiad
 4. Wyjdźcie na rodzinny spacer
 5. Znajdź 30 min na czytanie książki
 6. Obejrzyj świąteczny film
 7. Zapal w domu świece
 8. Zrezygnuj z jednego obowiązku
 9. Wspomóż organizację charytatywną
 10. Uśmiechaj się do napotkanych ludzi
 11. Zrób dla kogoś coś miłego
 12. Zapisz za co jesteś wdzięczny w mijającym roku
 13. Zaplanuj swoje cele na 2019
 14. Wykonaj własnoręcznie świąteczne ozdoby
 15. Ubierz choinkę
 16. Wypij gorące kakao lub zimową kawę/herbatę
 17. Napisz list do Mikołaja
 18. Zapakuj świąteczne prezenty
 19. Zjedz obiad na mieście
 20. Wyjdź na świąteczne zakupy
 21. Zbuduj szopkę
 22. Weź długą kąpiel
 23. Ułóż puzzle
 24. Przeczytaj historię narodzenia Jezusa
 25. Zrób kartki świąteczne
 26. Porozmawiaj z kimś o jego świąteczne tradycje
 27. Powiedz komuś komplement
 28. Zrób rodzinne zdjęcia
 29. Znajdź 30 min na swoje hobby
 30. Posłuchaj światecznych piosenek

Mam nadzieję, że spodobał Ci się mój kalendarz. Koniecznie daj znać w komentarzu co o nim sądzisz. Planujesz skorzystać w mojej listy – również się pochwal.