szydełko

Ścieg miesiąca – ścieg bąbelkowy

Cześć,

to już trzeci wpis z serii ścieg miesiąca. Dzisiaj poznamy ścieg bąbelkowy – jest trochę podobny do ściegu klastrowego, ale ma fajniejszą strukturę. Jest fajnie wypukły.

A na co to komu?

Bubble stitch przyda się by nadać robótce trochę tekstury. Świetnie sprawdzi się na chustach i swetrach, ale także kocykach. W sumie to nie przyda się chyba tylko do skarpetek, bo byłby trochę niewygodny 😉

We wzorach bąble są oznaczane tak jak na poniższym rysunku:

 

 

 

 

 

 

Aby wykonać ten ścieg musisz już umieć: łańcuszek i słupki. Oba te oczka poznasz tutaj.

Instrukcja

Zacznij jak zwykle od wykonania łańcuszka.

Przytrzymaj ostanie oczko i zrób jeszcze 3 oczka łańcuszka (to jest nasz pierwszy słupek w kolejnym rzędzie. Narzuć włóczkę na szydełko, włóż szydełko w trzymane oczko i przeciągnij przez nie włóczkę. Wyciągnij ją na wysokość słupka. Narzuć włóczkę jeszcze raz, znowu wbij szydełko w oczko i nabierz włóczki. Następnie narzuć włóczkę na szydełko i przeciągnij ją przez wszystkie oczka na szydełku. Zakończ bąbel oczkiem łańcuszka.

Kolejny bąbelek zaczynamy narzucając włóczkę na szydełko. Później wbiajmy szydełko w kolejne oczko i przeciągamy włóczkę. Powtarzamy tę czynność, aż na szydełku będziemy mieć 7 oczek.

Na filmie znajdziesz ilustarcję tego co próbowałam przekać powyżej oraz zobaczysz jak zacząć kolejny rząd robótki.

PS. Głos sposorowany jest przez zapalenie zatok i śpiące dziecko 😉

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/QTkU4jqCF98″ frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe>

Mam nadzieję, że przydał Ci się ten wpis. Będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się nim z innymi.