szydełko

Nietypowe korzyści z szydełkowania

Nie jest żadną tajemnicą, że uwielbiam szydełkować, przecież to właśnie tutaj dzielę się moją pasją. Zobacz dlaczego warto nauczć się szydełkować. Chcę pokazać Ci dzisiaj dlaczego to właśnie ono mnie tak oczarowało, mam nadzieję, że kilka punktów z mojej listy Cię zaskoczy. 

Twórcza praca dla mniej uzdolnionych

Już w szkole podstawowej zazdrościłam koleżankom, że potrafiły pięknie rysować, malować, pisać czy śpiewać. Niestety żadna z tych rzeczy nie jest dla mnie (chociaż przekonałam się, że przy wielu godzinach ćwiczeń nawet ja mogę czysto zaśpiewać). Do szydełkowania na początek wystarczy nam umiejętność czytania. Czytając wzory bądź oglądając zdjęcia i filmy instruktażowe uczymy się kilku ruchów ręką. (Podstawy poznasz tutaj.) Każdy słupek powstaje w podobny sposób, więc opanowanie szydełkowania pójdzie nam znacznie szybciej niż malowanie.

Uspokojnie

To chyba za to uwielbiam szydełko. Po pracy w korporacji siadam wygodnie na kanapie i spokojnie przeplatam włóczkę i tworzę kolejne oczka i słupki. Podobno szydełkowanie i inne robótki ręczne hamują wydzielanie kortyzolu, spowalniają akcję serca, a nawet pomagają walczyć z depresją. Mój przykład potwierdza, że od kiedy wzięłam do ręki szydełko mniej się denerwuję i nie myślę o pracy przez 24h.

moda na rękodzieło

Nie da się ukryć, że rękodzieło jest ostatnio w modzie. Jednak przez to, że wytwarzanie nowych, unikatowych rzeczy jest żmudnym procesem nawet za prostą czapkę zapłacimy miliony monet. Jeśli nie możemy sobie na taki zakup pozwolić, to warto poświęcić kilka wieczorów i samemu wykonać coś pięknego. Błysk zazdrości w oczach znajomych murowany! A może właśnie w taki sposób odkryjemy też sposób na biznes?

Niepowtarzalne prezenty

Kiedy już otoczymy się swoimi dziełami warto pomyśleć także o innych. Do Wielkanocy jeszcze ponad miesiąc. Może warto zacząć myśleć nad drobnymi upominkami dla rodziny. (Kilka pomysłów podrzucę już niedługo na blogu.) Ja zaczynam właśnie pracować nad serwetką do koszyczka dla mnie i dla moich rodziców.

recykling

Coś nie wyszło? Nie przejmuj się i zacznij od nowa. Znudził Ci się stary sweter? Spruj go i zrób z niego coś nowgo. Kiedy bawisz się włóczką pomysły nigdy się nie kończą.

zajęte ręce

Tak zajęte ręce też mogą być zaletą. Szczególnie kiedy tak jak ja lubisz oglądać seriale. No, a wiadomo jak serial to i trzeba coś przegryźć. Koniec z chipsami, kolejnymi kanapkami i innymi przekąskami. Od dzisiaj w jednej ręcę trzymasz szydełko, a w drugiej robótkę! Uwierz mi Twoje ciało Ci za to podziękuje.

 

Teraz zostało mi już tylko opanować czytanie w trakcie szydełkowania i będę miała wszystko czego potrzebuję. A Ty jakie dostrzegasz korzyści z szydełkowania?