szydełko

#grannysquareaday, czyli jak porwałam się z motyką na słońce

Ten kto śledzi mnie na Instagramie lub Facebooku już wie, a pozostali właśnie się dowiedzą: w tym roku podjęłam się nie lada wyzwania. Postanowiłam, że każdego dnia będę robić na szydełku jeden kwadracik babuni. Żeby było trudniej to każdy kwadrat będzie inny.

Granny square – co to takiego?

Granny square, czyli inaczej kwadracik babuni to wzór wykonywany na szydełku. Robótkę zawsze zaczynamy od środka i w miarę postępu prac otrzymujemy kwadrat. Podstawowy wzór na granny square możesz poznać tutaj.

Po co Ci to?

Po pierwsze chciałam mieć coś co będę robić codziennie, jakiś fajny nawyk, którym będę mogła podzielić się ze światem. Wybór tego wyzwania nie był prosty – kusiły mnie również inne szydełkowe czelendże, ale o tym więcej w przyszłości.
Chciałam także znaleźć więcej czasu na szydełkowanie i poćwiczyć różne techniki. Ten projekt idealnie się do tego nadaje. Przez pierwszy miesiąc poznałam i ćwiczyłam wiele różnych kombinacji oczek i mam nadzieję, że uda mi się kontynuować tę naukę.
Z najfajniejszych moim zdaniem kwadratów planuje zrobić koc/narzutę coś co będzie mi przypominało 2018 rok.

Skąd te wszystkie pomysły?

Nie twierdzę, że sama wymyślam wzory których używam. Jak zwykle z pomocą przychodzi mi mój ukochany Pinterest. Można tam znaleźć niezliczoną ilość szydełkowych piękności. By korzystać ze wzorów tam zebranych przydatna jest znajomość angielskiego oraz symboli używanych do schematów.   Daj znać w komentarzu jeśli przydałby Ci się post z podstawowym szydełkowymi słowniczkiem.
Pomysły na kolejne kwadraty zbieram na Pinterestowej tablicy, możesz ja podejrzeć tutaj.

znajdź mnie

Moje zmagania z kwadratami możesz na bieżąco śledzić na Instagamie. Na moim koncie codziennie dzielę się wykonanym grannysuqare (możesz tam też podejrzeć inne moje robótki)
Planuję dzielić się z Wami co miesiąc takimi podsumowaniami, a w marcu dorzucę także kilka wzorów do pobrania. Jeśli, któryś z kwadratów szczególnie Ci się spodobał i potrzebujesz schematu daj znać, a podzielę się linkiem lub wskazówkami do wykonania.