szydełko

Świąteczne dekoracje last minute

Tak jak pisałam w ostatnim wpisie, nie dekoruję jeszcze mieszkania na święta. Pozwalam sobie dobrze przeżyć Adwent, by później móc dłużej cieszyć się Bożym Narodzeniem. Nadszedł jednak ten czas kiedy trzeba powoli myśleć o ozdobach. Szczególnie jeśli chcecie wykonać je samodzielnie. Łapcie więc przepis na dekoracje świąteczne last minute.

białe święta

Nie wiemy czy święta będą białe, więc zadbajmy, by były takie przynajmniej w naszym domu. Pomogą nam w tym małe szydełkowe gwiazdki. Możesz zawiesić ja na choince lub zrobić z nich girlandę.

Szydełko w dłoń i do roboty!

Ja do wykonania tej gwiazdki, którą zobaczycie na zdjęciach użyłam szydełka 3,5mm i włóczki yarn art jeans. Rozmiar naszych ozdób można modyfikować zmieniając rozmiar szydełka i grubość włóczki. Urocze gwiazdki wychodzą wykonane z cienkiego kordonka szydełkiem 1,5mm.

wzór

Poradzisz sobie z tym wzorem nawet jeśli dopiero zapoznajesz się z szydełkiem. (Całkiem początkujących zapraszam po ściągę).

Zaczynamy od wykonania 4 oczek łańcuszka i połączenia ich oczkiem ścisłym.

1. Okrążenie (wykonujemy w środek wykonanego kółka):
3 oczka łańcuszka(będą naszym pierwszym słupkiem), 2słupki, 3 oczka, 3słupki, 3 oczka, 3 słupki, 3 oczka, 3 słupki, 3 oczka, 3 słupki, 3 oczka (5 grup po 3 słupki) i łączymy oczkiem ścisłym z 3 oczkiem pierwszego łańcuszka.

2. okrążenie:
w słupkach wykonujemy oczka ścisłe, by dojść do pierwszego zbioru 3 oczek.
Na oczkach wykonujemy 3oczka (zamiast słupka), 3 słupki, 4 oczka i 4 słupki. Przechodzimy do kolejnych dolnych 3 oczek i znowu robimy 4 słupki, 4 oczka, 4 słupki. Powtarzamy do końca i łączmy oczkiem ścisłym.

Zakończenie:
Ja przeszłam jeszcze (wykonując oczka ścisłe) do 4 oczek łańcuszka i zrobiłam tam zawieszkę (20 oczek łańcuszka). Na koniec rozciągamy naszą gwiazdkę, by nadać jej odpowiedni kształt i gotowe!

Podejmiesz wyzwanie?

Wykonanie takiej gwiazdki zajmuje kilka minut. Zamierzam udekorować nimi moją choinkę, więc grudniowe wieczory, które zostały do świąt będę spędzać z szydełkiem, a postępami będę dzielić się na instagramie:

A Ty dołączysz do mnie? A może wykonujesz inne dekoracje na święta? Podziel się pomysłami w komentarzu.