5 porad na początek szydełkowania

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z szydełkowaniem? Świetnie się składa. Dzisiaj chcę podzielić się, z Tobą 5 poradami, do których sama stosowałam się na początku naszej wspólnej drogi. Nawet jeśli pierwsze kroki z szydełkiem masz już za sobą, ten wpis może być dla Ciebie przydatny. Może tkwisz w martwym punkcie i nie wiesz co dalej, już spieszę z pomocą.

Moje porady raczej nie pokryją się z innymi dostępnymi w internecie. Sama je zastosowałam i jestem z nich zadowolona, może i Tobie się przydadzą, ale pamiętaj, że każdy rozwija swoją pasję w inny sposób. Jeśli masz inne porady, koniecznie podziel się nimi w komentarzu.

1. Less is more

Na początek nie musisz kupować całego zestawu szydełek i innych akcesoriów. U mnie przez rok świetnie sprawdzało się jedno szydełko, które zwinęłam z rodzinnego domu. Uważam, że nie opłaca się wydawać pieniędzy na coś co może być tylko chwilową fascynacją. Kiedy już stwierdzisz, że to jest to, wtedy zrealizujesz swoje zakupowe marzenia.

2. poznaj podstawowe słupki

Cała filozofia w szydełkowaniu czy robieniu na drutach polega na przeciąganiu włóczki przez pętelki w określony sposób. No, ale właśnie jaki? Na początek przyda Ci się znajomość wykonywania słupków i półsłupków. Większość innych słupków to tylko kombinacje z wykorzystaniem tych dwóch. Jak je wykonać? Sprawdź tutaj.

3. Naucz się szydełkować koła

Uwierz mi, przyda Ci się na umiejętność. Nieważne czy chcesz wykonywać ozdoby na święta, serwetki, kocyki, zabawki, większość z nich zaczyna się od koła. Po krótką instrukcję szydełkowania na okrągło wskakuj tutaj.

4. Poznaj kwadrat babuNI

Gdy zakładałam bloga postanowiłam, że pokażę tutaj nowoczesną twarz szydełka. Ale kwadraty (inne figury geometryczne babuni) mnie zafascynowały. Możesz nie wierzyć, ale bardzo łatwo wykorzystać je w nowoczesny sposób na przykład robiąc chustę.

5. Nie bój się eksperymentować

Większość wzorów, z których korzystałam miała precyzyjnie określony rodzaj włóczki i szydełka, które należy użyć. Nie przejmowałam się tym, że akurat takiej włóczki nie miałam i robiłam swoje. Pamiętaj, że szydełko ma Cię relaksować, a nie być kolejnym zmartwieniem. Eksperymentuj, zmieniaj ilość oczek czy rodzaj włóczki, po prostu się baw.

A jakie są Twoje porady dla zaczynających szydełkowanie? Zostaw je w komentarzu.