szydełko

5 porad na początek szydełkowania

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z szydełkowaniem? Świetnie się składa. Dzisiaj chcę podzielić się, z Tobą 5 poradami, do których sama stosowałam się na początku naszej wspólnej drogi. Nawet jeśli pierwsze kroki z szydełkiem masz już za sobą, ten wpis może być dla Ciebie przydatny. Może tkwisz w martwym punkcie i nie wiesz co dalej, już spieszę z pomocą.

Moje porady raczej nie pokryją się z innymi dostępnymi w internecie. Sama je zastosowałam i jestem z nich zadowolona, może i Tobie się przydadzą, ale pamiętaj, że każdy rozwija swoją pasję w inny sposób. Jeśli masz inne porady, koniecznie podziel się nimi w komentarzu.

1. Less is more

Na początek nie musisz kupować całego zestawu szydełek i innych akcesoriów. U mnie przez rok świetnie sprawdzało się jedno szydełko, które zwinęłam z rodzinnego domu. Uważam, że nie opłaca się wydawać pieniędzy na coś co może być tylko chwilową fascynacją. Kiedy już stwierdzisz, że to jest to, wtedy zrealizujesz swoje zakupowe marzenia.

https://www.instagram.com/p/BZwN1vBByaF/?taken-by=ohmycraft.pl

2. poznaj podstawowe słupki

Cała filozofia w szydełkowaniu czy robieniu na drutach polega na przeciąganiu włóczki przez pętelki w określony sposób. No, ale właśnie jaki? Na początek przyda Ci się znajomość wykonywania słupków i półsłupków. Większość innych słupków to tylko kombinacje z wykorzystaniem tych dwóch. Jak je wykonać? Sprawdź tutaj.

https://www.instagram.com/p/BbZ4eEABr1U/?taken-by=ohmycraft.pl

3. Naucz się szydełkować koła

Uwierz mi, przyda Ci się na umiejętność. Nieważne czy chcesz wykonywać ozdoby na święta, serwetki, kocyki, zabawki, większość z nich zaczyna się od koła. Po krótką instrukcję szydełkowania na okrągło wskakuj tutaj.

https://www.instagram.com/p/BY8sJNXBq3T/?taken-by=ohmycraft.pl

4. Poznaj kwadrat babuNI

Gdy zakładałam bloga postanowiłam, że pokażę tutaj nowoczesną twarz szydełka. Ale kwadraty (inne figury geometryczne babuni) mnie zafascynowały. Możesz nie wierzyć, ale bardzo łatwo wykorzystać je w nowoczesny sposób na przykład robiąc chustę.

https://www.instagram.com/p/BYlPIr1BWvx/?taken-by=ohmycraft.pl

5. Nie bój się eksperymentować

Większość wzorów, z których korzystałam miała precyzyjnie określony rodzaj włóczki i szydełka, które należy użyć. Nie przejmowałam się tym, że akurat takiej włóczki nie miałam i robiłam swoje. Pamiętaj, że szydełko ma Cię relaksować, a nie być kolejnym zmartwieniem. Eksperymentuj, zmieniaj ilość oczek czy rodzaj włóczki, po prostu się baw.

https://www.instagram.com/p/BbEPAh4hNQI/?taken-by=ohmycraft.pl

A jakie są Twoje porady dla zaczynających szydełkowanie? Zostaw je w komentarzu.