szydełko

Druty czy szydełko? – co na początek

Jeśli myślisz nad rozpoczęciem przygody z robótkami ręcznymi pewnie zastanawiasz się na co postawić – druty czy szydełko. W skrócie mogę powiedzieć tak: obie metody są super. Cokolwiek wybierzesz, obiecuję, że będzie sprawiać czy przyjemność. Jeśli szukasz dłużesz odpowiedzi zapraszam do dalszego czytania.

Poniżej przedstawię Ci moje spojrzenie zarówno na druty jak i szydełko, bo umiem korzystać z obu. Pamiętaj to tylko moja prywatna opinia, nie musisz się z nią zgadzać, ale może pomoże Ci ona podjąć decyzję.

Druty

Nauczyłam się robić na drutach, gdy miałam chyba 10 lat. Pamiętam swój pierwszy bezrękawnik (nie było mowy o tym żebym zrobiła wtedy rękawy). Przez wiele lat uważałam, że jeśli chodzi o robótki ręczne to tylko druty wchodzę w rachubę. Teraz już wiem, że jest więcej opcji, a więc, moim skromnym zdaniem plusy i minusy drutów to:


+ tylko dwa rodzaje oczek: prawe i lewe
+ bardzo ławo robi się wszelkie płaskie robótki, takie jak kocyki
– musisz używać różnych rozdzajów drutów do różnych kształtów robótek
– trudniej jest łączyć ze sobą poszczególne części robótki

szydełko

Szydełkowanie poznałam mniej więcej w tym samym czasie co druty, ale kiedy byłam małą dziewczynką miałam jeszcze problemy z rozróżnianiem poszczególnych oczek i wszystko co robiłam wychodziło pofalowane, bo robiłam za dużo słupków i innych cudów. Mniej więcej rok temu postanowiłam zrobić przytulankę dla mojego Synka. Zrobiłam ją na drutach. Mój brat stwierdził, że wygląda jak z horroru. Podjęłam, więc próbę szydełkowania i zakochałam się w tym oceanie możliwości.

+ Tym samym szydełkiem możesz wykonać płaską robótkę, koło, opaskę, kulę… co tylko chcesz
+ pilnujesz tylko jednego oczka, tego, które masz na szydełku, nic nie spada
+ możesz imitować oczka wykonywane na drutach
– musisz nauczyć się odróżniać od siebie poszczególne oczka i wiedzieć, w którym miejscu trzeba wbić szydełko

WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE

Jak widzisz należę do teamu szydełko, ale to tulko moje osobiste odczucia. A Ty za czym jesteś? #team_crochet? #team_knitting?