szydełko

Szydełkowy kosz na zabawki

Ostatnie tygodnie rozłożyły nas na łopatki. Najpierw ja wylądowałam na L4 i w planach miałam spanie i szydełkowanie, ale już następnego dnia moje wypoczywanie się skończyło, bo dołączył do mnie Synek. Później mieliśmy chwilę wytchnienia, ale ostatecznie wylądowaliśmy w szpitalu. Między kolejnymi wytarciami nosa udało mi się jednak zrobić jedną małą rzecz.

Spaghetti, czyli bawełniana, gruba włóczka z recyklingu, czekała na mnie od dłuższego czasu. Kupiłam ją chyba ze dwa lata temu, bo bardzo mi się podobała, podejmowałam już różne próby zrobienia z niej czegokolwiek, ale nie byłam zadowolona. Aż do teraz.

https://www.instagram.com/p/BY8sJNXBq3T/?taken-by=ohmycraft.pl

jak opanować chaos?

Jeśli jesteś mamą to pewnie wiele razy się nad tym zastanawiałaś. Widok zabawek rozrzuconych po całym pokoju, również u mnie wywołuje podwyższenie ciśnienia. A nawet jeśli nie masz w domu małego krasnala to pewnie i tak masz coś co chcesz schować, ale jednocześnie mieć pod ręką. Mnie zaczął ostatnio ratować kosz na zabawki z bawełnianej włóczki. Jest lekki, można go szybko przenieść i wbrew pozorom jest bardzo pojemny.

Liczy się to co masz w środku

W tym przypadku, równie ważny co pojemność i funkcjonalność, był również wygląd zewnętrzny. Ponieważ kosz stoi w salonie nie chciałam użyć gotowego produktu w gwiazdki czy misie. Ponieważ nasz salon jest połączony z kuchnią, w której mamy czerwone meble, ten kolor spaghetti idealnie mi pasował.

Moja mama, kiedy zobaczyła pusty koszyk leżący na podłodze spytała, gdzie kupiłam taką torebkę 😉

instrukcja wykonania

Spód naszego kosza to koło, instrukcję jego wykonania znajdziesz tutaj. Tylko od Ciebie zależy jak duże będzie to koło. Kiedy uznasz, że już wystarczy, możemy przejść do wykonania boków. W ostatnim rzędzie podstawy zrób słupek, w każdym tylnym oczku, kolejne okrążenia łącz ze sobą oczkiem ścisłym.

Teraz robimy ściany naszego kosza, czyli po prostu kontynuujemy wykonywanie okrążeń ze słupków. Kiedy satysfakcjonuje nas już osiągnięta wysokość czas na wykonie rączek. Ilość naszych oczek dzielimy przez 4, czyli np. jeśli mieliśmy 40 oczek wykonujemy najpierw 5 słupków, później 10 oczek łańcuszka jednocześnie omijając 10 dolnych słupków, począwszy od 11 słupka robimy znowu 10 słupków, następnie 10 oczek omijając 10 słupków, a na koniec 5 pozostałych słupków.

Zostało nam ostatnie okrążenie. W każdym słupku i oczku robimy słupek.

I gotowe! Łatwizna, prawda?

A ty jak panujesz nas chaosem w swoim domu? Podziel się poradami.