szydełko

Kurs szydełkowania dla początkujących – lekcja 5.

Hej 🙂

Z lekkim opóźnieniem, ale jestem. W tym tygodniu mnie i mojego Synka pokonała choroba i prawie nic nie udało mi się zrobić. Zebrałam się jednak w sobie i przygotowałam krótką lekcję szydełkowania.

C2C – Corner to corner

Corner to corner to metoda, która daje nam przeogromne możliwości. Jak sama nazwa mówi, szydełkujemy od rogu do rogu. Tworzymy robótkę, która składa się z małych kwadracików. Możemy w ten sposób tworzyć koce, poduszki, a ja zrobiłam w ten sposób również pokrowiec na laptopa  – ogranicza nas tu tylko wyobraźnia. Dlaczego uwielbiam C2C? Ponieważ w ten sposób możemy z tych małych kwadracików możemy, jak w pikseli, tworzyć obrazy. Przykład znajdziesz we wpisie o moim DIY marzeń.

powoli

Dziś tylko zapoznamy się z techniką, a za tydzień pokażę Ci na małym przykładzie jak tworzyć kolorowe wzory, używając C2C.

 1. Naszą robótkę zaczynamy od 6 oczek łańcuszka.
 2. W 3, 4 i 5 oczku od szydełka robimy słupek. (Mamy nasz pierwszy kwadracik)
 3. Znowu robimy 6 oczek
 4. Powtarzamy punkt 2, obracając robótkę, by wyglądała jak na zdjęciu.
 5. Łączymy drugi kwadracik z pierwszym oczkiem ścisłym. (Łączymy je w miejscu 3 oczek łańcuszka). Na tych samych oczkach robimy też 3 słupki. (Mamy już dwa rzędy robótki)
 6. Zaczynamy kolejny rząd znowu robiąc 6 oczek.
 7. Tak jak poprzednio łączymy nasz kwadracik oczkiem ścisłym z resztą robótki. Następnie robimy 3 słupki. Znowu oczko ścisłe, by połączyć następny kwadrat z robótką i kolejne 3 słupki.

Te punkty powtarzamy tak długo jak chcemy. Tylko od nas zależy jak duża będzie nasza robótka.

Gdy będziemy chcieli już skończyć…

 1. Robimy 3 oczka ścisłe, by znaleźć się na brzegu z 3 oczkami łańcuszka.
 2. Na tym brzegu robimy 3 słupki, łączymy je oczkiem ścisłym i dalej robimy 3 słupki.
 3. Kolejny raz robimy oczka ścisłe i na brzegu robimy 3 słupki i łączymy oczkiem ścisłym.
 4. Powtarzamy tak długo, aż skończymy robótkę.

Mam nadzieję, że ta lekcja była dla Ciebie przydatna. Podziel się tym postem ze znajomymi, by więcej osób mogło z niego skorzystać.

Zdradzę Ci tajemnicę…

Już niedługo planuję przejść na nowy poziom i udostępnić  ten kurs w wersji video. Będzie on dostępny tylko dla osób zapisanych na newsletter. Zapisy już niedługo. Stay tuned. 😉