jesień,  szydełko

Chusta babuni – niezbędny dodatek na jesień

Jesień przyszła do nas w tym roku zaskakująco szybko. Mam nadzieję, że przed nami jest jeszcze kilka słonecznych dni, ale na wszelki wypadek warto zaopatrzyć się w Pinterestowy hit ostatnich dni. Chusta babuni, bo o niej mowa, podbiła także moje serce. Wystarczyły mi trzy wieczory i nowy sezon Narcos, by ustrzec się przed przewianiem. Jeśli udało Ci się przebrnąć przez ostatnią lekcję kursu szydełkowania bez problemu poradzisz sobie z tym wzorem.

Ja wykorzystałam 3 motki włóczki Jeans Yarn Art, ale myśle, że lepiej sprawdziłaby się tutaj jedna z tych wielokolorowych cudowności. Dłuższa krawędź mojej chusty ma 95cm, ale gdybym miała więcej włóczki pod ręką pewnie skończyłabym przy ok. 2 metrach.

https://www.instagram.com/p/BYlPIr1BWvx/?taken-by=ohmycraft.pl

Przygotuj się na ciepło

  1. Zrób 4 oczka łańcuszka i połącz je oczkiem ścisłym
  2. Na utworzonym kole robimy: 4 oczka łańcuszka (zastępują słupek i oczko), 3 słupki, oczko, 3 słupki, 3 oczka, 3 słupki, oczko i słupek. (3 oczka to róg naszej chusty)
  3. Odwracamy robótkę i robimy: 4 oczka, 3 słupki (na pierwszym dolnym oczku), oczko, 3 słupki (na następnym oczku), 3 słupki, 3 oczka i 3 słupki (na 3 dolnych oczkach), oczko, 3 słupki, oczko i słupek.
  4. Idziemy dalej tym samym tropem: zaczynamy od 4 oczek, później na dolnych oczkach 3 słupki, oczka nad dolnymi słupkami, a na rogu 3s,3o,3s, kończymy zawsze jednym słupkiem.

Kontynuuj, aż osiągniesz pożądaną wielkość.

Dla ułatwienia zostawiam również schemat (sama Go rysowałam, więc nie jest idealny, ale obiecuję się poprawić.

 

A tak prezentuje się gotowa chusta.

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis i spróbujesz wykonać swoją chustę. Koniecznie pochwal się efektami.