Bez kategorii

Przeżyj lato na 100%

Nie wiem jak Ty, ale ja nawet nie zauważyłam kiedy zleciała pierwsza połowa lata. Wróciłam niedawno do pracy i tak bardzo starałam się zachować jakiś balans z życiem prywatnym, że nie miałam za bardzo okazji zająć się czymś kreatywnym. Oczywiście nie było tak, że czas mijał mi tylko na pracy, zmienianiu pieluch i myciu garów.

Lipiec był pięknym miesiącem przede wszystkim dlatego, że pierwszy raz usłyszałam “mama” z ust mojego Synka. Młody człowiek codziennie zaskakuje nas swoją wytrwałością i postępami w rozwoju. Nawet teraz wdrapał się na kanapę i kontroluje co robi mama.

Jeżeli Tobie także dni i tygodnie zlewają się ostatnio w jeden dłuuuuuugi dzień mam dla Ciebie kilka pomysłów jak przeżyć lato na 100%.

zaplanuj czas

Może to banał, ale jeśli nie zaplanujesz swojego czasu to nie będziesz go mieć. Będą mijać godziny, dni, tygodnie, a u Ciebie nic się nie zmieni. Za chwilę zaczyna się nowy miesiąc. Znajdź chociaż 15minut, by zastanowić się co chcesz zrobić w sierpniu, a później wpisz to w swój planer, kalendarz lub powieś na lodówce, by nie zapomnieć o swoich planach. Ja już większość planów mam spisanych.

Gotuj

Lato to wspaniały czas na eksperymenty w kuchni. Tak wiem, jest gorąco i stanie przy garach to ostatnia rzecz, którą chcesz robić, ale… Mamy teraz mnóstwo świeżych warzyw i owoców, które można wykorzystać na milion sposobów. Nie bój się eksperymentować i poznawać nowe smaki. Ja pierwszy raz w życiu zrobiłam w tym roku przetwory na zimę. Pomagałam kiedyś mamie, ale te kilka tegorocznych słoików jest moim osobistym dziełem.

bądź

Czy tak jak ja często łapiesz się na tym, że siedzisz z nosem w telefonie i kolejny raz przewijasz te same wiadomości na Facebooku? A gdyby tak zrobić sobie internetowy detox, zostawić smartfona i zwyczajnie żyć… Wiem, że brzmi to strasznie, ale uwierz mi: da się! W niedziele staram się ograniczyć korzystanie z mediów społecznościowych i spędzać czas z moimi Chłopakami. Okazuje się, że internet daje sobie radę beze mnie 😉

twórz

Lato jest pełne inspiracji. Wystarczy się rozejrzeć. Już dzisiaj zacznij malować, pisać, szydełkować. Możesz wykonać prezenty dla bliskich osób, a jeśli wybierasz się na ślub, przygotuj własnoręcznie kartkę dla nowożeńców.

zwiedzaj

Nie musisz nigdzie wyjeżdżać, by poznawać nowe miejsca. Ja przeprowadziłam się rok temu i cały czas poznaję swoją okolicę na spacerach z Synkiem. W planach mam też cały czas koncert Chopinowski w Łazienkach.

Nasze zwiedzanie będzie obfite w drugiej połowie sierpnia, bo wybieramy się w Bieszczady. Już nie mogę się doczekać!

ucz się

Wakacje i nauka zwykle nie idą w parze, ale nawet teraz możesz znaleźć w internecie wiele kursów on-line zarówno darmowych jak i płatnych. Ja w lipcu uczyłam się SEO razem z Olą Gościniak. A jeśli Ty masz ochotę nauczyć się szydełkować, to polecam swoje lekcje.

Konkurs

Przez cały sierpień będę dzielić się z Wami na FB i IG tym jak spędzam lato. Możesz do mnie dołączyć publikując zdjęcia i oznaczając je #latozOMC. Na początku września wybiorę jedno z NICH, a autor dostanie ode mnie szydełkowaną nagrodę-niespodziankę.

Jeśli masz inne pomysły na to jak kreatywnie spędzić lato podziel się nimi w komentarzu. Nie marnujmy czasu i przeżyjmy lato na 100%.