DIY,  haft

Kartka z okazji ślubu

potrzebne materiałyMamy połowę lipca, sezon ślubny w pełni. Wiele z nas zastanawia się co podarować Młodej Parze. Nie będę ukrywać, że dla nas najlepszymi prezentami były po prostu wizerunki polskich królów. Dając jakiś konkretny prezent musimy się zastanowić czy będzie on potrzebny nowożeńcom, czy będzie im się podobał itp. Natomiast gotówka pozwoli spełnić marzenia i nie będzie kurzyć się gdzieś w kącie.

Kartka z okazji ślubu to więcej niż prezent

Warto zadbać o odpowiednią oprawę prezentu. My zachowaliśmy wszystkie kartki z naszego ślubu. Wracam do nich czasem, bo lubię przypominać sobie czego życzyli nam nasi goście. Część kartek jest też ręcznie wykonana co dodatkowo sprawia, że ciepło myślę o tej konkretnej osobie. Ja zaczęłam niedawno również przygotowywać własnoręcznie kartki z okazji różnych wydarzeń. W czasie ich wykonywania myślę o osobie, której ją podaruje i dużo łatwiej jest mi wtedy ułożyć życzenia, które będą nie tylko piękne, ale również skierowane osobiście do tej osoby.

Pokaż że ci zależy

Taki osobisty prezent zostaje z nami na lata, nie tylko w pamięci, ale i w rodzinnym albumie, pamiętniku, archiwum. Możemy dołączyć do niego również własnoręcznie wykonaną metryczkę.

Jak zabrać się do pracy?

Przygotuj materiały wymienione powyżej i pobierz szablon z linka na dole strony. Gotowa kartka ma wymiary formatu A6

Szablon możesz wydrukować bezpośrednio na kartce na której będziesz wyszywać. UWAGA! Wydruk jest lewą stroną haftu.

kartka z okazji ślubu

Drukujemy na pionowo ułożonej kartce A4,a następnie przecinamy j Później czeka nas trochę żmudnej pracy. Igłą lub pinezką przebijamy dziurki w miejscach zaznaczonych na wydruku. Teraz już tylko kilka ruchów igłą, by wyszyć potrzebne krzyżyki i gotowe 🙂

Teraz przed Tobą najtrudniejsze, przynajmniej dla mnie, zadanie – wpisanie życzeń. To świetne miejsce by dać dobre rady Nowożeńcom lub wspomnieć wspólnie spędzone chwile. Nie wypisuj banałów – wykaż się kreatywnością.

a może to twój ślub

Jeśli to Twój dzień zbliża się wielkimi krokami, może pokusisz się o własnoręczne wykonanie takich lub podobnych zaproszeń na ślub? Ja na pewno podzielę się z Wami kiedyś moimi zaproszeniami.

kartka na ślub

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post. Pochwal się koniecznie jeśli zdecydujesz się wykonać samodzielnie podobną kartkę i daj znać czy chcesz więcej takich postów.

Potrzebne szablony znajdziesz tutaj.

<a href=”https://www.bloglovin.com/blog/19013331/?claim=wpbvxhx8j4n”>Follow my blog with Bloglovin</a>