szydełko

Kurs szydełkowania dla początkujących – lekcja 2.

Potrzebne materiały: szydełko, włóczka

Witam w kolejnej lekcji mojego kursu szydełkowania. Mam nadzieję, że udało Ci się przebrnąć przez pierwszą lekcję i umiesz już rozpocząć robótkę i zrobić łańcuszek.

Dzisiaj poznamy kolejne części większości robótek: słupki i półsłupki.

PÓŁSŁUPEK

Kiedy masz już zrobiony łańcuszek znajdujesz drugie oczko licząc od szydełka (zobacz zdjęcie). Wbijamy szydełko w oczko, zahaczamy o wolny koniec włóczki i przeciągamy go przez oczko. Na szydełku mamy teraz dwa oczka. Jeszcze raz zahacz włóczkę i przeciągnij przez oczka na szydełku. Kolejny półsłupek robimy w następnym oczku. Przerób przynajmniej jeden rządek by poćwiczyć.

Poniżej gif dla lepszego zrozumienia.

GIF

Słupek

Jak sama nazwa mówi, słupek robimy bardzo podobnie do półsłupka. Zaczynamy od narzucenia włóczki na szydełko, następnie znajdujemy trzecie oczko i wbijamy w nie szydełko, zahaczamy o wolny koniec włóczki i przeciągamy go przez oczko. Na szydełku mamy trzy oczka. Ponownie zahaczamy włóczkę szydełkiem, przeciągamy przez dwa oczka. Zahaczamy włóczkę jeszcze raz i przeciągamy przez pozostałe dwa oczka. Kolejny słupek zrób w następnym oczku. Poćwicz tak samo jak półsłupki.

Gif dla utrwalenia:

GIF

Na zdjęciu możesz zobaczyć różnicę pomiędzy półsłupkami i słupkami.

To dopiero początek

Łańcuszek, słupek i półsłupek to podstawa większości robótek. Jeśli je opanujesz to możesz już spokojnie wykonywać prostsze kocyki, a nawet ubrania. A za tydzień nauczymy się wykonywać okrągłe robótki takie jak np. serwetki. Pochwal się jak idzie Ci nauka, możesz oznaczyć mnie na swoich zdjęciach na IG.