ogólne

Witaj w moim świecie

Cześć,
czytasz właśnie pierwszy wpis na moim blogu.

Skąd się wzięłam?

Chciałabym się z Tobą przywitać i wyjaśnić skąd wzięłam się w Internecie. Jestem mamą prawie rocznego chłopca i pracuję na pełny etat, więc nie narzekam na zbyt dużą ilość wolnego czasu. Jednak dobrowolnie postanowiłam pozbawić się kolejnych kilku godzin w tygodniu i zacząć pisanie bloga.

Zawsze lubiłam różne techniczne zajęcia: składanie serwetek na rodzinne uroczystości, origami, w szkole podstawowej nauczyłam się wyszywać, a mama nauczyła mnie robić na drutach i szydełkować. (Do tej pory jestem dumna z bezrękawnika, którego sama zrobiłam na drutach w czwartej klasie). O większości swoich umiejętności zapomniałam, aż pewnego dnia…

Kiedy zaszłam w ciążę postanowiłam przygotować prezent dla mojego dziecka. Godzinami wertowałam Pinterest w poszukiwaniu pomysłu, aż w końcu znalazłam piękny wzór do haftu krzyżykowego. Niewiele myśląc zamówiłam mulinę i kanwę i lawina ruszyła.

Wykonanie tego obrazka zajęło mi kilka miesięcy, ale było cudownym sposobem na pozbycie się stresu po pracy. A potem przyszła kolej na kolejne prace i od tamtej pory nie mogę się już zatrzymać. Zobaczyłam, że szydełkowanie to nie tylko czapki i serwety pod telewizor w domach naszych dziadków, ale piękne przedmioty, które cudownie wpisują się w nowoczesne wnętrza.

MAKERS GONNA MAKE

Widziałam kiedyś świetny obrazek z napisem “Makers gonna make” i w pełni się z nim zgadzam. Chociaż zaliczyłam kilka wpadek (np. miś, którego zrobiłam dla synka, mógłby grać w horrorach) to ciągle wymyślam sobie nowe projekty.

Chcę traktować tego bloga nie jako galerię moich prac, ale miejsce, gdzie będę się dzielić wiedzą. Chcę pomóc Wam uniknąć błędów, które sama popełniłam i pokazać, że robótki ręczne to nie zabawa dla babć, ale vinatage skill, coś co przeżywa teraz prawdziwy renesans.

Długo zastanawiałam się co powiedzą moi znajomi, kiedy pokażę światu to swoje dziwne hobby, ale jak widzisz radość tworzenia i dzielenia się nią wygrała z moim strachem.

ZAPRASZAM W PODRÓŻ

Co znajdziesz na moim blogu?
Już wkrótce pojawi się tutaj kurs szydełkowania dla początkujących, gdzie krok po kroku będę wyjaśniać tajniki tego zajęcia. Będzie się to przeplatać z gotowymi efektami mojej pracy, a także z bardziej skomplikowanym wzorami oraz szybkimi diy.

Mam nadzieję, że uda mi się odnaleźć osoby, które myślą podobnie i zechcą razem ze mną odkrywać kreatywny świat. Bardzo się cieszę, że czytasz ten tekst i jeśli chcesz dodać mi otuchy to zostaw komentarz i podpowiedz czym jeszcze mogę się podzielić, jakie treści będą wartościowe dla Ciebie.